• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Koje diskove uzeti? Rate Topic: **--- 1 Votes

#21 User is offline   KKK 

• Group: Forum Member
  • Member No. 226
  • Vozilo:Civic sedan 1.6 VTi

Posted 02 September 2005 - 1718

hrc, on Sep 1 2005, 08:31 PM, said:

KKK: znaci auto imas od 0 km?

I dalje nemrem vjerovat da si napravio preko 100 k km sa serijskim diskovima.... Koliko ti auto trosi, 5 litri? :)/>
<{POST_SNAPBACK}>

Nemam auto od 0 kilometara ali poznajem prvog vlasnika i znam što je na autu ra?eno a što nije... a i da ga ne poznajem, na pločicama je ugraviran mjesec i godina proizvodnje auta (09/96) tako da se tu nema što mislit... kao što sam rekao, žao mi je što ih nisam ostavio za reklamu ili barem poslikao...

A i nije baš da se sporo vozim i da ne kočim... jest da je prvi vlasnik nije baš vozio onako kako se vozi Honda ali isto se nemože reći da ju je vozio ko penzioner...

Druga stvar: kad su se potrošile pločice, tražio sam po Hondinim servisima originalne pločice i NARAVNO da ih niti jedan servis nije imao a i da su ih imali, cijena bi bila oko 1.000-1.200 kuna... onda sam nazvao Honda Viktory i razgovarao s gazdaricom (koja BTW zna više o Hondama nego mi svi skupa) i ta gospo?a mi je rekla da je to sasvim normalno da prve kočnice izdrže preko 100.000 km i da je i ona imala par takvih slučaja... i još je rekla da su to i JEDINE pločice koje će toliko izdržat... jer ako i stavim ponovno Nissin pločice (Honda original), najviše što mogu očekivat je 50-60 tisuća...

I sad slijedeća situacija... tetak vozi Opel Astru iz 1999 godine... prvi je vlasnik, auto kupljen kod Jambrišaka... na satu mu kvrca blizu 85.000 km i još uvijek nije mijenjao niti pločice niti diskove... tako da me čudi da se svi toliko išču?avate oko izdržljivosti Hondinih dijelova...

#22 User is offline   pule 

• Member No. 259
  • Vozilo:Honda del sol

Posted 12 September 2005 - 2126

KKK kaj si na kraju kupio???

#23 User is offline   KKK 

• Member No. 226

Posted 12 September 2005 - 2215

pule, on Sep 12 2005, 07:26 PM, said:

KKK kaj si na kraju kupio???
<{POST_SNAPBACK}>

Još ništa... malo sam u bedu s lovom a neću kupovat neko smeće tek toliko da kupim...

Kad u?em malo u lovu, vjerovatno će upast ili Nissin, ili Brembo ili ATE

#24 User is offline   Marijan 

• Member No. 37
  • Vozilo:ee9

Posted 13 September 2005 - 0818

hmm, nastavak price... I meni trebaju diskovi, puklao mi je desni neki dan... I do kojeg smo zakljucka dosli, koje diskove kupiti?

edit: Imao sam Brembu prije godinu dana, isto sam ga uradjivao nekih 1000 km ali opet je protresao nakon 5000 km, tako da Brembo otpada iz price.

#25 User is offline   i-VTEC 

• Member No. 21
  • Interests:Tehnike voznje, auti, podvodni ribolov.
  • Vozilo:Honda Civic 1.5 ils 99'

Posted 13 September 2005 - 0924

Samo za informaciju, dva para prednjih kocionih obloga, orginal honda, kod Hadzica sam platio 900 kn, prepoznaju se po metalnoj plocici sa strane. Na zamjenskima nisam vidio plocicu. Prve su izdrzale 80k km.

#26 User is offline   KKK 

• Member No. 226

Posted 13 September 2005 - 1229

i-VTEC, on Sep 13 2005, 07:24 AM, said:

Samo za informaciju, dva para prednjih kocionih obloga, orginal honda, kod Hadzica sam platio 900 kn, prepoznaju se po metalnoj plocici sa strane. Na zamjenskima nisam vidio plocicu. Prve su izdrzale 80k km.
<{POST_SNAPBACK}>

Nema veze ta pločica sa originalnim/neoriginalnim... neke pločice su napravljene tako da trebaju pločice a neke da ne trebaju...

900KN je pun kufer puno za pločice, ali da su najbolje, JESU :D/>

Meni su rekli 1100 kn

#27 Guest_SoR_*

• Group: Guests

Posted 13 September 2005 - 1308

Marijan, on Sep 13 2005, 06:18 AM, said:

hmm, nastavak price... I meni trebaju diskovi, puklao mi je desni neki dan... I do kojeg smo zakljucka dosli, koje diskove kupiti?

edit: Imao sam Brembu prije godinu dana, isto sam ga uradjivao nekih 1000 km ali opet je protresao nakon 5000 km, tako da Brembo otpada iz price.
<{POST_SNAPBACK}>

Jesi ih pravilno razradio?? Brembo su cisto oke.

#28 User is offline   Marijan 

• Member No. 37

Posted 13 September 2005 - 1317

Pravilno su razradjene, stvar je u tome sto nisam jedini koji sam imao problema s brembo diskovima. moj mehanicar kaze da je u to vrijeme svake druge vracao na reklamaciju, navodno je stvar da na nase trziste ide skart roba ili losije kvalitete. Nije Brembo za sve jednak. I to sam cuo na drugim forumima da su se zalili na Brembu iz Auto Kreše. I naravno reklamirao sam i ja te diskove i dobio druge na moj zahtjev ali nisam htio vise brembo nego sam uzeo Nipparts koje su kao zamjenske japanske (a na njima pise made in Holland ili tako nekako) i jos su losije nego brembo. Te Nipparts kad sam stavio istog trena su tresle, znaci cim sam dodirnuo kocnicu i nije mi se vise dalo cekati pa sam ih odmah tokario i naravno stalno me hebu, a pojavile su se crtice na njima nakon 2-3 mjeseca. kad uhvatim fotic slikat cu ih.

#29 Guest_persuaderxx_*

Posted 27 August 2006 - 1243

Bok,
htjedoh samo pitati da li ima kavih novih iskustava i šta je trenutačno preporuka koje diskove za Civic 1.5 vtece?
Inače 160000 na autu i još su diskovi prva ugradnja :)/> ali sad je počelo trrrresttt!
Pločice su Ferodo premier oko 5k km tako da njih ne bi mjenjao.
Dakle ATE,original HOnda(NISSIN), nešto treče? Da li ima tko iskustva s Lucas-om, to mogu jeftino dobit.

#30 User is offline   ded32 

• Member No. 446
  • Interests:Sve šta ide
  • Vozilo:DC2

Posted 27 August 2006 - 1250

persuaderxx, on Aug 27 2006, 01:43 PM, said:

Bok,
htjedoh samo pitati da li ima kavih novih iskustava i šta je trenutačno preporuka koje diskove za Civic 1.5 vtece?
Inače 160000 na autu i još su diskovi prva ugradnja :)/> ali sad je počelo trrrresttt!
Pločice su Ferodo premier oko 5k km tako da njih ne bi mjenjao.
Dakle ATE,original HOnda(NISSIN), nešto treče? Da li ima tko iskustva s Lucas-om, to mogu jeftino dobit.
<{POST_SNAPBACK}>

ATE mi počeo trest nakon 2-3 tisuće,lijepo sam ih u početku trošio,ali kasnije sam ih koristio do kraja i opet tresu.Imam gore premier ali sljedeća ugradnja mi je Ori?i?i Nissin ili neki trkaći i ferodo ds2500 pločice :(/>

#31 Guest_persuaderxx_*

Posted 30 August 2006 - 1137

Ajde društvo, pomagajte moram diskove uzet,a vas chuna libo.... :angry:/> :blush:/>
Teta iz victory-a mi nudi za 700 kn+100 ugradnja nekakve ...jame :D/>
Kaže da ne zna cijelo ime ali da su japanski, dobri i završavaju sa ...jama. :D/>
Inače origigi su 1500+PDV kod Automeh.

Ajde ljudi dajte malo.
KKK jesi ti ubo kakve?

#32 User is offline   killercivic 

• Member No. 12
  • Interests:HONDA CO JAPAN. LTD.
  • Vozilo:BMW 330I E90

Posted 30 August 2006 - 1159

provjeri si da ti ne trese zbog guma/felgi, ja stavio sad na auto nove gume i felge i ne trese ništa, prije je treslo kad sam kočio s velikih brzina

#33 Guest_persuaderxx_*

Posted 30 August 2006 - 1206

killercivic, on Aug 30 2006, 12:59 PM, said:

provjeri si da ti ne trese zbog guma/felgi, ja stavio sad na auto nove gume i felge i ne trese ništa, prije je treslo kad sam kočio s velikih brzina
<{POST_SNAPBACK}>

Provjereno.
Gume su glantz nove, a felge ravnane kad su stavljane gume prije cca 1000 km.
A diskovi su 160 000 prva ugradnja, mislim da su pravo zreli. :)/>

#34 User is offline   i-VTEC 

• Member No. 21
  • Interests:Tehnike voznje, auti, podvodni ribolov.
  • Vozilo:Honda Civic 1.5 ils 99'

Posted 30 August 2006 - 1220

Da li netko ima iskustva sa diskovima i kocionim oblogama iz JC-auta, djelovi su bagatela ... cisto me zanima!

#35 User is offline   sani 

• Member No. 235
  • Interests:tuning
  • Grad:Zasreb
  • Vozilo:Honda Civic

Posted 30 August 2006 - 1240

i-VTEC, on Aug 30 2006, 10:20 AM, said:

Da li netko ima iskustva sa diskovima i kocionim oblogama iz JC-auta, djelovi su bagatela ... cisto me zanima!
<{POST_SNAPBACK}>

Ja kupio pločice za ITR i oduševio se kakvoćom pločica jer rade i kad su hladne i kad su zagrijane, ali mislim full tretman sam im napravio i za tu lovu sam prezadovoljan, a kaj se tiče diskova nisam probao tak da neznam... :)/>

#36 User is offline   sani 

• Member No. 235

Posted 30 August 2006 - 1249

KKK, on Aug 31 2005, 01:10 PM, said:

E ovako...

Prije 16.000 km sam promijenio diskove i stavio sam TEXTAR jer sam ko zadnji mulac vjerovao da imaju kvalitetne diskove (pošto rade dosta kvalitetne pločice)...

Evo nakon 16.000 km diskovi su počeli jako tresti na većim brzinama...zapravo već tresu duže vrijeme (cca 3000-4000 km) ali to nije bilo toliko izraženo...

Pošto NE ?ELIM drejat diskove jer će se ponovno deformirat, molio bi nekoga da mi preporuči koju marku se najviše isplati kupit...

Znači nikakve sportske (cross-drilled ili slotted) nego obične BLANK diskove ali da su dobre kvalitete...

Dobro bi bilo ako se otprilike i cijena može navest pa da znam koliko će me koštat...
<{POST_SNAPBACK}>

Ja sam ti probao stvarno sve i svašta od diskova i pločica i uvijek sam stavljao original veličina diska kao i pločica za taj auto koji vozim ( ITR i Civic )
Za Civica sam sad kupio EBC-racing narezane diskove i njihove pločice i prezadovoljan sam kako mi zaustavljaju Civica jer ipak je unutra dosta jači motor, a rade i normalne, nenarezane, diskove i jako im je pristupačna cijena i jedne i druge vrste diskova!!!!
Tak ak se odlučiš tj. ak se želiš uvjeriti i sam možemo probati se naći da ti pokažem...
A kaj se tiče ITR ona sama po sebi hebeno koči samo treba dobra pločica i to je to , a dobra je i i ova iz JC-a ja mislim da se zove aisin!!!!

#37 User is offline   banzai 

• What can I say - I'm a Vtec junky!!!
  • Member No. 180
  • Grad:Zagreb
  • Vozilo:(ex -Integra type R) 2004 g. accord i-ctdi 2008 g. civic type R

Posted 30 August 2006 - 1252

persuaderxx, on Aug 30 2006, 12:37 PM, said:

Ajde društvo, pomagajte moram diskove uzet,a vas chuna libo....   :angry:/>  :blush:/>
Teta iz victory-a mi nudi za 700 kn+100 ugradnja nekakve ...jame  :D/>
Kaže da ne zna cijelo ime ali da su japanski, dobri i završavaju sa ...jama. :D/>
Inače origigi su 1500+PDV kod Automeh.

Ajde ljudi dajte malo.
KKK jesi ti ubo kakve?
<{POST_SNAPBACK}>

Ja sam ti svoje rekao ... ali ću te dodatno pitati:
- kakav ti je stil vožnje (normalno bez odlazaka na stazu, everyday ili vikend vozač, samo staza, povremeno staza, kombinacija, ...)
- jel ti treba trajnost ili performanse

Bez uvrede ... Za normalnu vožnju, mislim da nebi trebalo toliko filozofije! Pogotovo ne za civic od 115 ks. I ako su ti prve bile 160tkm, ond će ti skoro svake biti ok.

Teta u Viktory-ju zna i treba je uvažavati! A vjerojatno te procijenila da će ti taj komplet biti ok. ;)/>

#38 Guest_persuaderxx_*

Posted 30 August 2006 - 1317

banzai, on Aug 30 2006, 01:52 PM, said:

Ja sam ti svoje rekao ... ali ću te dodatno pitati:
- kakav ti je stil vožnje (normalno bez odlazaka na stazu, everyday ili vikend vozač, samo staza, povremeno staza, kombinacija, ...)
- jel ti treba trajnost ili performanse

Bez uvrede ... Za normalnu vožnju, mislim da nebi trebalo toliko filozofije! Pogotovo ne za civic od 115 ks. I ako su ti prve bile 160tkm, ond će ti skoro svake biti ok.

Teta u Viktory-ju zna i treba je uvažavati! A vjerojatno te procijenila da će ti taj komplet biti ok. ;)/>
<{POST_SNAPBACK}>

Norlmalna vožnja+nešto stiskanja.
Ma ne da mi se kupit nešto pa za par mjeseci banana. Ra?e skuplje.
A ako nema pametnije sugestije teta iz Victory-a bi mogla omastit brke! :D/> :P/>

#39 User is offline   Marijan 

• Member No. 37

Posted 31 August 2006 - 0642

sani, on Aug 30 2006, 02:49 PM, said:

Ja sam ti probao stvarno sve i svašta od diskova i pločica i uvijek sam stavljao original veličina diska kao i pločica za taj auto koji vozim ( ITR i Civic )
Za Civica sam sad kupio EBC-racing narezane diskove i njihove pločice i prezadovoljan sam kako mi zaustavljaju Civica jer ipak je unutra dosta jači motor, a rade i normalne, nenarezane, diskove i jako im je pristupačna cijena i jedne i druge vrste diskova!!!!
Tak ak se odlučiš tj. ak se želiš uvjeriti i sam možemo probati se naći da ti pokažem...
A kaj se tiče ITR ona sama po sebi hebeno koči samo treba dobra pločica i to je to , a dobra je i i ova iz JC-a ja mislim da se zove aisin!!!!
<{POST_SNAPBACK}>

Gdje se mogu kupiti EBC diskovi?

#40 User is offline   sani 

• Member No. 235

Posted 31 August 2006 - 0958

Marijan, on Aug 31 2006, 04:42 AM, said:

Gdje se mogu kupiti EBC diskovi?
<{POST_SNAPBACK}>

Možeš preko mene ( ja ih nabavljam u SLO ) ili imaš u VG dućan koji drži opremu za motore, ne znam kak se zove ( zna 2Sweet ) pa kad se odlučiš javi na pm ili mob.!

Share this topic:

• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Skin by Skinbox
Quality & cheap IPB skins, premade vBulletin styles, cheap Web templates and more! - Skinbox